Jak zrobić bańki mydlane

Każda pora na dmuchanie baniek mydlanych jest dobra. Trenujemy, ćwiczymy, pompujemy ile sił w płucach. Karol system tworzenia gigantycznych baniek opanował do perfekcji. Wszystko fajnie dopóki płyn się nie pieni. W momencie powstania wzburzonej mikstury trzeba wrzucić na luz, odczekać chwilę, aby piana wyluzowała i wracamy do zabawy.

1 2 3 4 5

Jak zrobić bańki mydlane?

Stworzyć miksturę produkującą kolorowe i w miarę trwałe bańki mydlane to dopiero sztuka.

Podejmiecie wyzwanie?

7 8 9 10 11
Co będzie potrzebne?

– Naczynie, w którym wyczarujemy nasz płyn do robienia baniek mydlanych;

– Przyrząd za pomocą, którego wyczarujemy bańki, np. zwykła słomka (pamiętajcie, aby jeden koniec słomki przeciąć nożyczkami tak aby po jednej stronie rurki powstał krzyżyk) lub wygięty właściwie drucik (tak, aby na jednym z jego końców powstał okrąg, przez który będą wyfruwać nasze super bańki) lub kupiony już specjalistyczny sprzęt;

12

13

 – Składniki płynu: 1 litr ciepłej lub letniej wody, ok. 30ml płynu do mycia naczyń ( najlepszy jest płyn „Ludwik”), około 15ml gliceryny. Gliceryna sprawi, że bańki będą trwałe, kolorowe i błyszczące.

Składniki płynu łączymy ze sobą mieszając, następnie zanurzamy w płynie przyrząd do baniek i dmuchamy bańki ile sił.

– Skład płynu do baniek numer 2: mieszamy wodę z szamponem lub żelem pod prysznic. Zamiast gliceryny możemy zastosować łyżkę rozpuszczonego w wodzie zwykłego cukru lub cukru pudru.

14 15

Udanej zabawy!

Akcesoria, które wykorzystaliśmy podczas tworzenia baniek pochodzą od firmy TUBAN.

4 Comments
 • Marta
  Kwiecień 25, 2014

  Ach te bańki kolorowe magiczne ukochane przez dzieci.. zresztą ja też lubię.. płyn zawsze z płynem do naczyń robiłam ale ostatnio słyszałam że podobno płyn do kąpieli dla dzieci z biedronki jest dobry do baniek :)

  • Cacynka
   Kwiecień 26, 2014

   Ciekawostka! Będziemy testować :)

 • mała mama
  Kwiecień 25, 2014

  Uwielbiamy bańki :)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress