MORZE… Polska Południowa?

Ostatnie 2 tygodnie przyszło nam spędzić w domu. Gorączka, złe samopoczucie, stany zapalne, w końcu antybiotyk. Nic fajnego, nie ma się czym chwalić. Takie dni najlepiej z pamięci expresem wymazać. Delete.

Na szczęście co złego to nie my, co złego to za nami. Nadszedł czas na pierwszy, pochorobowy, wiosenny spacer. Okazja nie byle jaka. Do naszego miasteczka zawitali dziś goście wyjątkowi. Żywe rekiny z największego mobilnego akwarium w Europie.

 Głównym celem drapieżnego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

Co ciekawe:

Celem objazdowego akwarium jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów.

Nie takie akwarium straszne jak go malują:

Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada jedynie kilka osób na świecie wśród nich jest właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów – Fabryce Lesieur – naukowiec, ekolog, biolog morski i były współpracownik legendarnego Jacquesa Cousteau. Człowiek który wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego.

Ciekawe doświadczenie. Dobrze wykorzystany czas.

DSC_5616 DSC_5620 DSC_5627 DSC_5656 DSC_5668 DSC_5687 DSC_5702 DSC_5705 DSC_5727 DSC_5739DSC_5660

12 Comments
 • mmz
  Marzec 21, 2014

  Ale Wy jesteście piękni! :)

 • BICZYS
  Marzec 22, 2014

  Kasia BLOG coraz ładniejszy!!!! BRAVO

  • Cacynka
   Marzec 22, 2014

   Nie powiem głośno komu to zawdzięczam 😉

 • Kinga
  Marzec 22, 2014

  Ważne, że już lepiej.
  I super spędzacie sobie czas! :)

  • Cacynka
   Marzec 22, 2014

   Przyznam, że średnio byłam przekonana do odwiedzin mobilnego akwarium, ale nie żałuję wizyty. Zawsze to coś nowego dla urozmaicenia czasu wolnego :) Oj, tak… zdrówko wróciło, a to najważniejsze :)

 • różowa szminka
  Marzec 22, 2014

  Mam wielką nadzieję, że do mojego miasta również zawitają. Rekiny to fasynujące zwierzęta, chciałabym zobaczyć je z bliska :)
  No i jesteście piękną rodziną :)

  • Cacynka
   Marzec 22, 2014

   Dziękujemy serdecznie różowa szminko za ciepłe słowa :) Fajna sprawa z tymi rekinami. Polecam i mam nadzieję, że faktycznie zawitają w Twoje okolice :)

 • Beata
  Marzec 24, 2014

  Ale świetna sprawa z tym akwarium!
  Zdrówka dla Waszej trójeczki! Tego nigdy za wiele. U nas jak nie urok to wiadomo co, ciągle Piotruś choruje :/
  A Wy jesteście cudowni! Napatrzeć się na Was nigdy nie mogę :*

  • Cacynka
   Marzec 24, 2014

   Dziękujemy Beatko :* Na szczęście Karol wrócił do formy, choć nie wypowiadam się głośno bo jeszcze zapeszę. Ogólnie w ostatnim miesiącu zaliczył kolejno: trzydniówkę, zapalenie dróg moczowych, a teraz tygodniową gorączkę z wymiotami i całą resztą średnio przyjemnych dolegliwości. Zdrówka dla waszego maluszka. Ściskam jak zawsze serdecznie :)

 • Maryna
  Marzec 24, 2014

  Zmiana dużą i bardzo pozytywna. Uwielbiam oglądać Wasze foty. Pozdrawiam!

  • Cacynka
   Marzec 24, 2014

   Jeżeli tylko czytelnikom się podoba… to cieszę się przeee ogromnie :) Mam nadzieję, że teraz będzie czytelniej :)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress