Zabawki edukacyjne Edu Baby

Prawidłowy rozwój dziecka wymaga stałego wsparcia przez pobudzanie zainteresowania światem oraz zachęcanie do nabywania nowych umiejętności. Jak to zrobić w przypadku najmłodszych, których ulubionym zajęciem jest zabawa? Rozwiązaniem są zabawki edukacyjne Edu Baby. Z nimi maluch nie będzie się nudził.

Umiejętności, które warto ćwiczyć

Nie bez powodu mówi się, że nauka poprzez zabawę jest najefektywniejsza. I to nawet w przypadku najmłodszych, rocznych dzieci. Podczas oddawania się ciekawej rozrywce Twoja pociecha może bowiem jednocześnie kształtować ważne zdolności, niezwykle istotne dla właściwego zdobywania dalszych szczebli rozwoju. Taką rolę odgrywają właśnie zabawki z serii Edu Baby, które stanowią nieocenione wsparcie w rozwoju najmłodszych dzieci. Dzięki nim Twoje dziecko popracuje choćby nad rozwojem motoryki małej, czyli sprawności dłoni. Jest to niezbędne np. do nauki prawidłowego trzymania długopisu w przyszłości, a więc pisania. Sprawność dłoni można ćwiczyć przy pomocy właśnie zabawek edukacyjnych Edu Baby. U najmłodszych pociech idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju sortery oraz mozaiki w postaci nieskomplikowanych układanek. Zadaniem dziecka jest dopasowanie każdego elementu do odpowiedniego otworu. Jest to rozwijające i zarazem bardzo zajmujące.

Rozwijająca zabawa z Edu Baby

Sortowanie i układanie elementów zgodnie z podanym schematem intensywnie pobudza także zdolności intelektualne dziecka. Koordynacja oko-ręka, rozwój wyobraźni, a także lewej półkuli (odpowiadającej za m.in. naukę mówienia). Może trudno w to uwierzyć, ale potwierdzają to wszelkie badania naukowe. Z pozoru mało skomplikowane czynności w przypadku małego dziecka wpływają na jego wszechstronny rozwój. Dają też sporo możliwości w kreowaniu kolejnych zabaw. Przy pomocy sortera można również np. budować wieżę z klocków, a z mozaiką uczyć się rozróżniania kolorów. Zabawki dla dzieci Edu Baby są dostosowane do określonego wieku maluchów, dlatego są całkowicie bezpieczne. Elementy są odpowiednio duże, roczniak łatwo je złapie, a przy tym nie są niebezpieczne, nawet jeśli będzie próbował włożyć je do buzi. Zaokrąglone krawędzie chronią natomiast przed skaleczeniem. Kreatywna zabawa przy ich udziale na pewno przypadnie do gustu nawet tym dzieciom, którym zazwyczaj trudno jest usiedzieć w miejscu – nauczą się przy okazji koncentrować oraz myśleć logicznie.

Dopasuj zabawki do wieku dziecka

Zabawki edukacyjne Edu Baby są skierowane także do nieco starszych dzieci, które zbliżają się do wieku przedszkolnego. Trzylatki najczęściej są bardzo ciekawe świata, a przy tym niezwykle szybko zaczynają się nudzić. Edu Baby przygotowało dla nich coś specjalnego. Kreatywne zestawy, w których znajdują się puzzle, kolorowanki, kredki, farby i kolorowy papier, z pewnością zajmą dzieci na naprawdę długi czas. A podczas świetnej zabawy trzylatki poćwiczą umiejętności manualne, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną. W sklepie znajdziesz wiele rodzajów zestawów i podobnych zabawek Edu Baby, z łatwością dopasujesz je więc do zainteresowań swojej pociechy. Zabawki dla dzieci Edu Baby charakteryzuje przy tym wysoka jakość wykonania, więc na pewno posłużą przez długi czas. Jest to nowa kolekcja zabawek od znanego producenta Wader, cieszącego się uznaniem rodziców oraz placówek edukacyjnych.